Prosta zabawa plastyczna, która jest idealna do spędzenia wartościowego czasu z dzieckiem

Wartościowy czas z dzieckiem to szczególnie ważny temat dla każdego rodzica. Dlatego w dzisiejszym dniu zaproponujemy Tobie zabawę w detektywów. Wspólnie pokażemy jak tradycyjna praca plastyczna może przerodzić się w niezwykłą, pełną zaskakujących chwil zabawę. Co ważne jest niezwykle prosta do wykonania, a może zainteresować dziecko na dłuższy czas.

O co chodzi? Już wyjaśniamy.

Dzieci uwielbiają tajemnice i zagadki. Ich wyobraźnia nie zna granic. Potrafią wymyślić mnóstwo historii, a gdy czytamy im personalizowane książki dla dzieci, identyfikują się z bohaterami i wspólnie przeżywają wspaniałe przygody. 

Dzieci są również otwarte na wszelkiego rodzaje aktywności plastyczne. Jest to idealny sposób na spędzenie wspólnego czasu z dzieckiem, szczególnie gdy szukamy alternatywy dla oglądania telewizji czy grania w gry komputerowe.

Wartościowy czas z dzieckiem – jak sprostać tej potrzebie, wykonując prostą pracę plastyczną

A jak najlepiej połączyć obie te rzeczy? Otóż istnieje bardzo ciekawy pomysł. Mamy dla Was propozycje pracy plastycznej, w której przy wykorzystaniu minimalnego nakładu prac możemy zapewnić dzieciom inspirujący i kreatywny czas.

Aby wziąć udział w wyzwaniu i spędzić ciekawy czas z dzieckiem, wystarczy postępować według poniższych kroków:

1. Uszykuj białą kartkę.

Wartościowy czas z dzieckiem - pusta karta do zabawy plastycznej

2. Przy użyciu białej kredki woskowej (sprawdzi się też kredka pastelowa), napisz na kartce dowolne słowo lub zdanie. Jeśli nie masz takich kredek może użyć świeczki.

Krok 2 - Malowanie woskową kredką niewidzialnego napisu.

3. Poproś dziecko aby przygotowało farby akwarelowe i zamalowało kartkę.

Wartościowy czas z dzieckiem - krok 3 - dziecko maluje farbami kartkę

4. Dzięki temu odkryje tajemniczy napis, ukryty na białej kartce.

Krok 4 - gotowa praca plastyczna

Prawdziwa zabawa zaczyna się wtedy, gdy przygotujemy dziecku kilka kartek z takimi ukrytymi hasłami. Całość po połączeniu może nawet posiadać ukryte zdanie albo zagadkę do rozwiązania. W naszym wydawnictwie pisząc książki dla dzieci i bajki personalizowane, w których każde dziecko może zostać bohaterem, wiemy że dzieci uwielbiają angażować się we wszelkiego rodzaju personalizowane zabawy. Szczególnie jeśli są przygotowane specjalne dla nich. Takie zabawy dają dużo radości, wyzwalają pozytywne emocje i na dłużej zapadają w pamięć.

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami i poradami na blogu, zapisz się do naszego newslettera lub polub nas na Instagramie i Facebooku.