Wyjątkowy prezent na święta i urodziny dla dzieci, który fascynuje i zdobywa serca nawet tych maluchów, które nie lubią czytać

Wyjątkowy prezent na święta i urodziny dla dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica i osoby, która chce sprawić przyjemność maluchowi. Głównie wynika to z tego, że wybór prezentów dla dzieci jest przeogromny. W dzisiejszych czasach mamy dostęp właściwie do wszystkiego. Zaczynając od gier komputerowych, klocków lego, zabawek, książek, na smartfonach kończąc. Łatwo się w tym wszystkim zagubić i wybrać coś wartościowego.

Jakie są korzyści wyjątkowego prezentu dla dziecka

Najczęściej więc, czy to z braku czasu, czy pomysłu stawiamy na uniwersalne rozwiązania i kupujemy to, co jest łatwo dostępne. Nie wiedząc często nawet, że są takie propozycje jak książka i bajka personalizowana. Wyjątkowy prezent na święta i urodziny dla dzieci może przecież wzbogać życie dziecka, dawać mu radość i sprawiać, że będzie czuło do nas ogromną wdzięczność. Nie bez powodu mówi się, że tyle samo radości sprawia nam otrzymywanie prezentów, jak i obdarowywanie nimi swoich bliskich. Jednak taka radość pojawia się zazwyczaj, kiedy trafiamy na coś wyjątkowego i nietuzinkowego.

Ograniczenia w kupowaniu prezentów

Co zatem najczęściej nas ogranicza, gdy wybieramy prezent na święta i urodziny dla dzieci?

– brak pomysłu na prezent

– ograniczony budżet

– zbyt duży wybór

– brak wystarczającej wiedzy dotyczącej zainteresowań i preferencji dziecka 

– strach przed kupnem niewłaściwego prezentu

Bajka personalizowana – idealny pomysł na prezent dla dzieci na święta

I tutaj z pomocą przychodzi nam niezwykła książka i bajka personalizowana, w których każde dziecko stanie się bohaterem. Wyróżnikiem takiej książki jest to, że możemy w danej historii znaleźć imię naszego dziecka, a często również kolor jego włosów. Dziecko dzięki temu ma wrażenie, że staje się bezpośrednim uczestnikiem wydarzeń opisywanych w bajce personalizowanej. Takie rozwiązanie sprawia, że nasze pociechy silniej angażują się w opowieść i zapamiętują więcej szczegółów. Jest to wyjątkowy prezent na święta i urodziny dla dzieci.

Wyjątkowy prezent na święta i urodziny dla dzieci - książka skąd się wzięło moje imię czapeczka i kartonik prezentowy

Książka personalizowana skutecznie rozwija i kształtuje umiejętność czytania. Jest idealnym zaproszeniem dla dzieci do świata książek. Dzięki nim czytanie kojarzy się z czymś pozytywnym. Ponieważ w bajkach personalizowanych to dziecko jest uczestnikiem wszystkich przygód, łatwiej jest mu zrozumieć i zapamiętać przesłanie danej książki.

Zatem bajki personalizowane rozwijają ciekawość i wyobraźnie oraz zwiększają wrażliwość i pewność siebie dzieci. To idealny pomysł na prezent na święta i urodziny dla dzieci. 

Gdzie szukać bajek personalizowanych? 

Wydawnictwo Galeria Bajek od samego początku powstało po to, aby każde dziecko poczuło się wyjątkowo i indywidualnie. Tworzymy książki inne niż wszystkie, których nie znajdziecie na półkach w księgarniach. Każda bajka to niezwykły projekt, przygotowywany ręcznie, który wzbudza niesamowite wrażenia i emocje. Bajki, które znajdziecie w naszej ofercie to:

Wyjątkowy prezent na święta i urodziny dla dzieci - Książka dla dzieci, personalizowana bajka Skąd się wzięło moje imię

Tytuł: Skąd się wzięło moje imię?

Wiek: 0 do 8 lat

Dla kogo: Idealna dla osób, które szukają niezwykłego prezentu, pamiątki ale także mądrej i niebanalnej opowieści, w której dziecko zostaje głównym bohaterem.

O czym opowiada: Wyjątkowa książka personalizowana, stworzona z liter imienia każdego dziecka. Dzięki niej Twoje dziecko odkryje niezwykłą opowieść o swoim imieniu. Historia bajki opowiada o dziecku, które spotyka tajemnicze i magiczne postacie opowiadające o każdej literce z jego imienia. Każda literka to zabawna i mądra opowieść o emocjach, marzeniach i pragnieniach.

Książka dla dzieci, personalizowana bajka Zaczarowany alfabet

Tytuł: Zaczarowany alfabet

Wiek: 4 do 7 lat

Dla kogo: Ta bajka personalizowana będzie idealna dla dzieci, które rozpoczynają naukę czytania i uczą się literek, a także dla wszystkich maluchów, które kochają czytać książki. Sprawdzi się również w sytuacjach, gdy chcemy zachęcić dzieci do czytania. 

O czym opowiada: To mądra historia o dziecku, które pewnego dnia, zauważa, że  tajemnicze chochliki ukradły wszystkie literki alfabetu i ukryły je w różnych częściach mieszkania. Dziecko wyrusza więc na ich poszukiwanie, odkrywając że każda literka odpowiada  zabawnym słowom.

Książka dla dzieci, personalizowana bajka Gdzie się podziała podusia dziecka

Tytuł: Gdzie się podziała podusia

Wiek: 3 do 8 lat

Dla kogo: książka jest idealna dla dzieci, które uwielbiają czytać bajki na dobranoc, a także dla tych dzieci, które mają problemy z zasypianiem. 

O czym opowiada: Wzruszająca i zaskakująca książka personalizowana o przyjaźni i przywiązaniu do tego co w życiu ważne. W książce znajdują się przepiękne, minimalistyczne obrazki.  historia z przesłaniem, która uczy, że zawsze trzeba szanować to, co już mamy i walczyć o to, czego pragniemy. „Gdzie się podziała podusia?” to rozwijająca wyobraźnię bajka z niezwykłymi postaciami.

Wszystkie bajki personalizowane dostępne są na stronie www.galeriabajek.pl

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami i poradami na blogu, zapisz się do naszego newslettera. Zapraszamy również na nasze profile na Instagramie i Facebooku.