Nauka o kosmosie dla dzieci może być przyjemna i odkrywcza. Wystarczy znaleźć odpowiednią książkę, która rozbudzi dziecięce pasje

Kosmos fascynuje i ciekawi, a jego tajemnice inspirują do odkrywania planet, gwiazd i innych ciał niebieskich. Gdy w naszym domu mój 9-letni syn zaczął interesować się kosmosem, starałam się wybrać dla niego takie pozycje książkowe, które rozbudzą w nim tę pasję oraz w przystępny sposób przekażą mu wiedzę. Zależało mi na tym, aby taka książka edukowała i jednocześnie bawiła. Książką, która idealnie spełniła moje oczekiwania była „Odkrywamy Kosmos” z Wydawnictwa sam.

Pozycja ta, przygotowana w duchu Montessori, idealnie sprawdza się dla dzieci w wieku od 3 lat. Należy ona do popularnonaukowej serii, która w zrozumiały i naturalny sposób dostarcza informacji i zaspokoją ciekawość dzieci.

Nauka o kosmosie dla dzieci – czyli co kryje książka „Odkrywamy kosmos”?

W książce znajdują się liczne otwierane okienka, za którymi ukryte są informacje i ciekawostki, nawiązujące do szczegółowych i pięknych ilustracji. Dzięki temu dziecko odkrywa kosmos i zdobywa wiedzę poprzez zabawę. Takie rozwiązanie rozbudza ciekawość oraz zainteresowanie dziecka.

Wiedza o kosmosie nie jest łatwa. Jednak w książce „Odkrywamy kosmos” jest ona opracowana w prosty i przyjemny sposób.

Dzięki z książki dowiemy się m.in.:

– Czym jest wszechświat i słońce?

– Ile jest gwiazd na niebie?

– Jak ludzie wylądowali na Księżycu?

– Jak zostać astronautą?

– Czy w kosmosie trzeba się myć?

Nauka o kosmosie dla dzieci – Odkrywamy kosmos – okładka

Ukryte na każdej stronie, za okienkami, dodatkowe informacje idealnie komponują się z rysunkami, bawiąc i ucząc jednocześnie. Część elementów w książce jest interaktywna, co dodatkowo pobudza wyobraźnię dziecka. 

Ogromną zaletą tej książki jest to, że zainteresuje ona zarówno trzy jak i ośmiolatka. Mój młodszy synek podziwia dokładne i piękne ilustracje, a odkrywane okienka dostarczają mu mnóstwo radości. Jest to idealny sposób na pierwszy kontakt dziecka z kosmosem. 

Mój starszy 8-letni syn dowiaduje się z książki mnóstwo ciekawostek. Wszystkie informacje podane są w przystępny sposób. Edukują i zaspokajają jego ciekawość.

Odkrywamy kosmos dla dzieci – wnętrze, słońce
Odkrywamy kosmos – okienka

Książka szczególnie sprawdzi się w przedszkolach Montessori. Występują w niej bardzo realistyczne ilustracje i dużo fachowej wiedzy. „Odkrywamy kosmos” rozwija zainteresowania dziecka i poszerza jego informacje dotyczące wszechświata, dając wiele radości i poczucia satysfakcji.

Kosmonauta Odkrywamy kosmos
Kosmonauta – ciekawostki o kosmosie

Gorąco polecam Wam tę pozycję od wydawnictwa sam. Jest to jedna z nielicznych książek na rynku, które zostają na lata w biblioteczce dziecka.

Odkrywamy kosmos

Wydawnictwo sam, 2021

Książkę kupisz TUTAJ

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami i poradami na blogu, zapisz się do naszego newslettera. Zapraszamy również na nasze profile na Instagramie i Facebooku.