Sprawdź co oznacza imię Twojego dziecka!

Weź udział w zabawie i dowiedz się jakie sekrety ukrywa imię. 

Odkryjemy dla Ciebie sekret imienia Twojego dziecka! Wystarczy, że wpiszesz poniżej imię, a napiszemy dla Ciebie co ono oznacza!

Znaczenie imienia

Znaczenie imienia od lat wzbudza wiele emocji. Związane jest z tym przekonanie, że w imieniu kryją się cechy naszego charakteru. Dlatego jeśli chcesz sprawdzić znaczenie imienia swojego dziecka, możesz to zrobić z nami. Jest to fantastyczna pamiątka dla każdego. Cała zabawa jest bardzo prosta – wystarczy, że napiszesz imię dziecka w formularzu, a my zwrotnie prześlemy Ci pięknie przygotowany plik z rysunkami, który wyjaśnia znaczenie imienia. Do każdej literki imienia przyporządkowujemy rysunek i cechę, zaczynającą się od tej literki. Takie rozwiązanie uczy dzieci, że w naszych imionach, ale też i w nas samych kryją się piękne wartości, które warto pielęgnować w życiu. Całość jest zabawą przygotowaną na podstawie inspirującej bajki personalizowanej „Skąd się wzięło moje imię?”

Dlaczego warto poznać znaczenie imienia Twojego dziecka?

Wspieranie wartości i charakteru

Poznanie imienia to idealna okazja do tego aby odkryć i porozmawiać jakie wartości są ważne w życiu i które z nich warto pielęgnować na co dzień. Do każdego imienia przypisujemy cechy charakteru i wartości, które odpowiadają literkom z imienia dziecka. 

Pobudza wyobraźnie

Mawiają, że w imieniu kryją się cechy charakteru każdego człowieka. Odkrycie ich zwiększa pewność siebie, wrażliwość, a także wpływa na naszą wyobraźnię. 

Jak zachęcić dziecko do czytania książek

Niezwykła opowieść

Zabawa w odkrycie znaczenia imienia jest przygotowana na podstawie bajki „Skąd się wzięło moje imię?”, w której dziecko może zostać głównym bohaterem. Jest to mądra opowieść o emocjach, marzeniach i pragnieniach.

Kim jestem?

Cześć! Mam na imię Beata. Prowadzę wydawnictwo Galeria Bajek, w którym tworzę unikalne i inspirujące bajki personalizowane dla dzieci. 

Zależy mi na tym, aby rozbudzić w dzieciach pasję do czytania w świecie, w którym łatwo sięgnąć po inne rozrywki. Poza książkami, co jakiś czas przygotowuję fajne rzeczy, takie jak gry, plakaty i planery.

Tym razem przygotowałam dla Ciebie i Twojego dziecka zabawę w odkrycie znaczenia imienia. Jest to świetna okazja do tego, aby móc porozmawiać o wartościach jakie są ważne w naszym życiu, a także… o powodach, dla których posiadamy takie a nie inne imię.