Szukając odpowiedniego ściennego kalendarza dla dzieci można trafić na wiele różnorodnych propozycji. Pojawia się jednak wówczas pytanie, do czego taki kalendarz ma służyć? Szczególnie jeśli jest to pierwszy kalendarz dla dziecka?

Ścienny kalendarz dla dzieci to często niełatwy wybór. Mój syn ma osiem lat. Jednak nigdy nie planowaliśmy w żaden sposób jego obowiązków. Nie kupowałam mu również wcześniej żadnego kalendarza. Zawsze zastanawiałam się kiedy powinien być ten moment, w którym będziemy uczyć się planowania obowiązków.
Chciałam przede wszystkim, aby pierwszy kalendarz mojego syna, zachęcał go do nauki planowania, określania wydarzeń w czasie i był również swojego rodzaju przygodą.
Z drugiej strony mój syn uwielbia czytać książki i pasjonuje się kosmosem. Chciałam zatem połączyć te dwa elementy, aby zapewnić synowi naukę poprzez zabawę. 

Ścienny kalendarz dla dzieci – kosmiczna przygoda, która może trwać cały rok

kalendarz dla dzieci wypełniony wisi na ścianie pokoju dziecka

Ścienny kalendarz dla dzieci „Kosmiczna przygoda” to doskonały sposób, aby poznać różnego rodzaju tajemnice i ciekawostki związane z kosmosem, ale również, by zachęcić dzieci do planowania swoich zadań, czy obowiązków. Na dwunastu stronach kalendarza znajdują się inspirujące opowieści o kosmosie, w których dziecko będzie bohaterem.

Na okładce, jak i w treści opowieści znajdzie się jego imię. Dodatkowo forma kalendarza pozwala swobodnie planować i wpisywać dziecku różne ważne wydarzenia. Taki kalendarz rozwija ciekawość, wyobraźnię oraz buduje poczucie sprawczości u dziecka.

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda nasz kalendarz, możesz pobrać jedną z kart kalendarza tutaj:

Co wyróżnia nasz ścienny kalendarz dla dzieci?

  • Kalendarz zawiera 12 bajek o kosmosie – na każdej stronie kalendarza znajduje się jedna bajka, która przybliża dzieciom świat kosmosu, dzięki temu kalendarz rozwija ciekawość i wyobraźnię dziecka 
  • Dziecko zostanie bohaterem kalendarza – każda opowieść w danym miesiącu jest personalizowana. To znaczy, że na okładce oraz w treści znajduje się imię dziecka. Dzięki temu dziecko będzie silniej przeżywało i angażowało się w przygodę, a także jeszcze uważniej przyswoi ciekawostki o kosmosie
  • Doskonała okazja na naukę planowania – dziecko widzi ujęcie całego miesiąca w kalendarzu, a to uczy orientacji i rozeznania w kontekście konkretnego dnia tygodnia i umiejscowienia go w miesiącu
  • Niezwykłe ilustracje – kalendarz, dzięki pięknym ilustracjom o tematyce kosmosu, będzie wyjątkową dekoracją ściany w pokoju dziecięcym. Rysunki idealnie oddają świat widziany oczami dziecka – pełen wyobraźni i fantazji

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda nasz kalendarz, możesz pobrać jedną z kart kalendarza tutaj:

chłopiec trzyma swój kosmiczny ścienny kalendarz dla dzieci
dziecko planuje zadania i wydarzenia w kalendarzu dla dzieci


Galeria Bajek – wydajemy inspirujący kalendarz dla dzieci i bajki personalizowane

Galeria_Bajek_ścienny_kalendarz_dla_dzieci

Pewnie zastanawiasz się kim jestem i w czym się specjalizuje moje wydawnictwo, w którym wydajemy nasz kalendarz dla dzieci „Kosmiczna przygoda”. Jestem mamą dwójki dzieci – 2,5 letniego Henryka i 8 – letniego Adasia. Prowadzę wydawnictwo Galeria Bajek, w którym tworzę unikalne i inspirujące bajki personalizowane dla dzieci. Zależy mi na tym, aby rozbudzić w dzieciach pasję do czytania, poprzez zaproszenie ich do świata bajek.

Współpracowałam również w akcjach charytatywnych, między innymi dla Santander Bank Polska oraz zorganizowanej przez Siepomaga, („znani nieznani czytają dla Hani”). Współpracuję również z przedszkolami organizując akcje czytelnicze. Moje książki były pokazywane na takich portalach w Instagramie jak @mamaginekolog, @książkidladzieci, @matkawariatka, @kupujepolskieprodukty. W ciągu kilku lat zbudowałam Galerię Bajek – jedno z pierwszych polskich wydawnictw specjalizujących się w tworzeniu bajek personalizowanych, w których dzieci mogą stać się głównymi bohaterami.

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda nasz kalendarz, możesz pobrać jedną z kart kalendarza tutaj:

Pamiętaj, że imię we fragmencie jest przykładowe.

Kalendarz możecie zobaczyć na naszej stronie: https://galeriabajek.pl/produkt/kalendarzdladzieci/

Co sądzisz o takim rozwiązaniu?

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami i poradami na blogu, zapraszamy również na nasze profile na Instagramie i Facebooku.