Za kilka dni Dzień Mamy. Jest to dla mnie szczególnie ważny czas, który celebrujemy z całą rodziną. Gdy nie miałam jeszcze dzieci, zawsze zastanawiałam się jakie prezenty lubią dostawać mamy. Wybór nie jest łatwy, gdyż dziś możemy znaleźć mnóstwo propozycji. Nic jednak nie zastąpi samodzielnie wykonanych prac przez nasze własne dzieci. 

Ja osobiście lubię dostawać od synów prezenty zrobione własnoręcznie od serca. I dlatego przedstawiam Wam trzy pomysły, na wyjątkowe prezenty dla mamy, które można wykonać samodzielnie z dzieckiem. Do ich przygotowania nie będą potrzebne skomplikowane narzędzia 😉 Zachęcam szczególnie wszystkich tatusiów, aby zaprosili dzieci do przygotowania niespodzianki na Dzień Mamy.

1. Ukryte wyznanie miłości

Prezenty dla mamy na urodziny i dzień mamy

Któż z nas nie lubi zagadek? Jeśli lubienie tego typu niespodzianki, to ta propozycja przypadnie Wam do gustu. Do przygotowania tajemniczej laurki, potrzebne będą: kartka papieru, biała kredka woskowa, farby i pędzel. 

Poproś dziecko, aby na kartce papieru spróbowało napisać białą kredką krótkie słowo lub zdanie. Może to być po prostu: „MAMA”, „Kocham Cię”, a może własne imię. 

Następnie tak przygotowana kartkę dajemy mamie z prośbą, aby zamalowała ją farbą. Kiedy pędzel pójdzie w ruch, oczom mamy ukażą się piękne słowa.

2. Bajka do samodzielnego wydrukowania i udekorowania przez dziecko

Prezenty dla mamy na urodziny i dzień mamy - bajka personalizowana

A gdybyśmy tak sprawili, że mama zostanie główną bohaterką bajki? W tym celu przygotowaliśmy niezwykłą i wzruszającą opowieść do wydrukowania i samodzielnego udekorowania przez dzieci. Taka bajka to fantastyczna pamiątka, która zachwyci każdą mamę. Możecie ją zakupić na stronie https://galeriabajek.pl/produkt/prezentdlamamy/

3. Biżuteria stworzona z cienkich podkładek pod śruby ze skrzynki z narzędziami

Prezenty dla mamy na urodziny i dzień mamy własnoręcznie wykonany naszyjnik

Ten pomysł jest niezwykle prosty do przygotowania i jednocześnie bardzo efektowny. Do jego realizacji potrzebujemy rzemyk, okrągłe podkładki pod śruby oraz kolorowe lakiery do paznokci.

Podkładki należy pomalować w kolorowe wzorki, kropki, czy kreski. Kiedy wyschną wystarczy nawlec je na rzemyk i naszyjnik gotowy.

Jestem ciekawa jakie są Wasze pomysły na wyjątkowe prezenty dla mamy?

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami i poradami na blogu, zapisz się do naszego newslettera lub polub nas na Instagramie i Facebooku.