Jakie wybrać popularne imię dla dziewczynki i chłopca?

Całkiem niedawno ukazało się zestawienie najpopularniejszych imion dla dziewczynki i chłopca, nadawanych dzieciom w Polsce w I połowie 2021 roku. Pamiętam jak sama posiłkowałam się takimi zestawieniami, gdy szukałam imienia dla swojego synka. Spędzałam wiele dni nad tym, by ostatecznie zdecydować się z mężem na konkretne imię.

Przecież imię dla dziecka to, coś niezwykle ważnego. To właśnie z nim dziecko będzie się identyfikować przez całe życie. Stanie się jego wyróżnikiem i może wpłynąć również nawet na jego poczucie wartości. W dzisiejszych czasach na wybór imienia wpływa wiele różnych czynników. Możemy sugerować się listą najpopularniejszych imion dla dziewczynki i chłopca, a także modą, znaczeniem poszczególnych imion, czy oczekiwaniami rodziców.

Bajki w wydawnictwie GaleriaBajek

Również w naszym wydawnictwie Galeria Bajek przykładamy do imion ogromne znaczenie. Tworzymy bajki personalizowane, w których może pojawić się imię każdego dziecka i tym samym dziecko stanie się bohaterem opowieści.

Zestawienie najpopularniejszych imion dla dziewczynki i chłopca

Jeśli szukasz popularnych imion dla dziewczynki i chłopca, które najczęściej były wybierane w Polsce w I połowie 2021, to mam dla Ciebie poniższe zestawienie. Lista ta pewnie Cię nie zaskoczy, ponieważ można znaleźć na niej imiona, które rzeczywiście są znane. Podzieliłam ją na dwie części. Imiona dla chłopców i dla dziewczynek.

Popularne imiona dla dziewczynek to:

1. Zuzanna
2. Zofia
3. Hanna
4. Julia
5. Maja
6. Laura
7. Oliwia
8. Alicja
9. Lena
10. Pola
Popularne imiona chłopięce to:

1. Antoni
2. Jan
3. Aleksander
4. Franciszek
5. Jakub
6. Szymon
7. Mikołaj
8. Leon
9. Filip
10. Stanisław
Zestawienie najpopularniejszych imion dla dzieci może posłużyć przyszłym rodzicom za inspirację. Jest to szczególnie przydatne, gdy już od dłuższego czasu nie wiemy jakie najlepsze imię wybrać. 

A jeśli szukasz imion, które nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. To przedstawiam Ci zestawienie imion, które były najrzadziej wybierane:
Najrzadziej wybierane imiona dla dziewczynek to:

1. Bibianna
2. Astrid
3. Enola
4. Mela
5. Miłosława
6. Tekla
7. Soraya
8. Gabi
9. Hannah
10. Emili

Najrzadziej wybierane imiona dla chłopców to:

1. Taras
2. Radzimir
3. Roger
4. Neil
5. Bożydar
6. Armin
7. Cristiano
8. Dylan
9. Romeo
10. Tiago
Każde z powyższych imion pojawiło się 2 razy, ale takich imion jest o wiele więcej.
Całkowite zestawienie znajdziecie na stronie: https://dane.gov.pl/pl/dataset/219,imiona-nadawane-dzieciom-w-polsce

Imię Twojego dziecka w książce – sprawdź bajki personalizowane dla chłopca i dziewczynki

Imię dziecka to ważny element naszych bajek personalizowanych. Wyobraź sobie książkę, w której Twoje dziecko zostaje bohaterem. Dzięki temu, że zarówno w treści, jak i na okładce książki, występuje imię dziecka, mocniej związujemy się z daną opowieścią. Dziecko odkrywa, że czytanie może być fascynujące i ciekawe. Mocniej zaangażuje się ono w opowieść i stanie się bardziej uważnym czytelnikiem.

Przede wszystkim jednak bajka personalizowana z imieniem dziecka to idealna pamiątka na wiele lat. Do takiej książki możemy wracać po wielu latach i na nowo przezywać historie pełne przygód.

Koniecznie zobacz nasze bajki na stronie: https://galeriabajek.pl/

Najlepsze bajki personalizowane w Galeria Bajek

Wyjątkowy prezent na święta i urodziny dla dzieci - Książka dla dzieci, personalizowana bajka Skąd się wzięło moje imię

Tytuł: Skąd się wzięło moje imię?

Wiek: 0 do 8 lat

Dla kogo: Idealna dla osób, które szukają niezwykłego prezentu, pamiątki oraz mądrej i niebanalnej opowieści, w której dziecko zostaje głównym bohaterem.

O czym opowiada: Wyjątkowa książka personalizowana, stworzona z liter imienia każdego dziecka. Dzięki niej Twoje dziecko odkryje niezwykłą opowieść o swoim imieniu. To historia o dziecku, które spotyka tajemnicze i magiczne postacie opowiadające o każdej literce z jego imienia. Każda literka to zabawna i mądra opowieść o emocjach, marzeniach i pragnieniach.

Link: https://galeriabajek.pl/produkt/skadsiewzielomojeimie

Książka dla dzieci, personalizowana bajka Zaczarowany alfabet

Tytuł: Zaczarowany alfabet

Wiek: 4 do 7 lat

Dla kogo: idealna dla dzieci, które rozpoczynają naukę czytania i uczą się literek, a także dla wszystkich maluchów, które kochają czytać książki. Sprawdzi się również w sytuacjach, gdy chcemy zachęcić dzieci do czytania.

O czym opowiada: To mądra historia o dziecku, które pewnego dnia, zauważa, że  tajemnicze chochliki ukradły wszystkie literki alfabetu i ukryły je w różnych częściach mieszkania. Dziecko wyrusza więc na ich poszukiwanie, odkrywając że każda literka odpowiada zabawnym słowom.

Link: https://galeriabajek.pl/produkt/zaczarowany-alfabet/

Wyjątkowy prezent na dzień dziecka - bajka jesteś dla mnie wyjątkowy

Tytuł: Jesteś dla mnie wyjątkowy/wyjątkowa

Wiek: 3 do 9 lat

Dla kogo: Niezwykła opowieść, która buduje poczucie własnej wartości u dziecka

O czym opowiada: „Jesteś dla mnie wyjątkowy” to niezwykła opowieść, w której widzimy świat oczami dziecka. Świat codzienny a zaskakujący, świat, który znamy, a jednocześnie zupełnie inny od tego, który my dorośli widzimy na co dzień. Bo każde dziecko jest wyjątkowe. I taka też jest ta bajka personalizowana. Zaskakująca, z najlepszym bohaterem pod słońcem – Waszym dzieckiem.

Link: https://galeriabajek.pl/produkt/jestesdlamniewyjatkowy/

Jeśli masz pytania odnośnie bajek personalizowanych, możesz napisać do nas na adres: witaj@galeriabajek.pl Zapraszamy również na nasze profile na Instagramie i Facebooku.