Kalendarz dla dzieci na rok 2022, to doskonały sposób, by dziecko nauczyło się planować i zwróciło uwagę na codzienne obowiązki. Jak jednak zachęcić dziecko do planowania i jaki wybrać kalendarz, z którym planowanie i nauka miesięcy będą prostsze?

Mój synek ma osiem lat. Właśnie poszedł do drugiej klasy. Ma swoje pasje i przyzwyczajenia. Od pewnego czasu również swoje obowiązki. Niestety nie zawsze jednak o nich pamięta i często trzeba mu przypominać.

Zawsze zastanawiałam się jaki powinien być pierwszy kalendarz na rok 2022 dla mojego synka. Czy powinien mieć jedynie funkcje dekoracyjne, czy też bardziej praktyczne, umożliwiające pierwsze proste planowanie? Czy powinien mieć miejsca do wypełniania, czy jedynie z góry zaznaczone dni ze świętami? Co powinien zawierać, aby zachęcić go do nauki planowania oraz korzystania z kalendarza?

Kalendarz dla dzieci z bajkami personalizowanymi – idealny pomysł na zachęcenie do czytania książek

Od wielu lat przygotowuje dla dzieci bajki personalizowane, w których głównym bohaterem może być każde dziecko. Dzięki bajkom personalizowanym dzieci jeszcze bardziej emocjonalnie związują się z daną opowieścią. Silniej przeżywają i angażują się w przygodę.

Mój synek uwielbia opowieści i bajki, w których jest bohaterem. Również tematyka kosmiczna jest dla niego ważna. Zastanawiałam się więc, czy mogę połączyć przyjemne z pożytecznym. Tak właśnie powstał pomysł na stworzenie personalizowanego kalendarza dla dzieci o tematyce kosmicznej.

Personalizowany kosmiczny kalendarz dla dzieci na 2022 – czytanie i planowanie w jednym miejscu

chłopiec trzyma swój kosmiczny kalendarz dla dzieci

W naszym personalizowanym kalendarzu na rok 2022, Twoje dziecko zostanie bohaterem. W treści bajek oraz na okładce będzie umieszczone jego imię. Dodatkowo w miesiącu urodzenia dziecka, będzie znajdowała się specjalna urodzinowa bajka, która podkreśli wyjątkowość tej chwili. Na dwunastu stronach kalendarza znajdują się opowieści o planetach, ciałach niebieskich wraz ciekawostkami. Dodatkowo każda strona zawiera część kalendarzową z wpisanym miesiącem i dniami oraz miejscem na wpisanie wszystkich ważnych rzeczy.

Korzyści z posiadania kalendarza personalizowanego dla dzieci

kalendarz dla dzieci wypełniony wisi na ścianie pokoju dziecka

Kalendarz pomoże zaplanować dziecku wszystkie ważne wydarzenia w roku, np. urodziny koleżanki, dziadka albo wyjazd wakacyjny. Ułatwi wpisanie obowiązków i zadań. Dziecko widzi ujęcie całego miesiąca, a to uczy orientacji i rozeznania w kontekście konkretnego tygodnia i umiejscowienia go w miesiącu.

Personalizowany kalendarz dla dzieci rozwija ciekawość, wyobraźnię oraz buduje poczucie sprawczości u dziecka.  Piękne ilustracje sprawią, że kalendarz będzie niezwykłą dekoracją, która przyciągnie uwagę i świetnie zaprezentuje się na ścianie w pokoju dziecięcym.

Oczywiście kalendarz nie zastąpi profesjonalnych narzędzi do planowania. Jest tylko propozycją, na to jak można ułatwić sobie takie zadanie.

Nowy rok może być dla dziecka jak niezwykła kosmiczna podróż. Pełna ciekawych odkryć, nowych gwiazdozbiorów i wyzwań. Taki kalendarz może być idealnym towarzyszem każdego dnia.

Kalendarz możecie zobaczyć na naszej stronie: https://galeriabajek.pl/produkt/kalendarzdladzieci/

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami i poradami na blogu, zapisz się do naszego newslettera. Zapraszamy również na nasze profile na Instagramie i Facebooku.