Niezwykłe książki dla dzieci na święta – uniwersalny prezent dla każdego dziecka  

Niezwykłe książki dla dzieci na święta to pozycje najczęściej poszukiwane przez rodziców w święta Bożego Narodzenia. Chciałam w tym wpisie przekazać Ci kilka propozycji świątecznych bajek. Starałam się wybrać najbardziej różnorodne książki, aby były idealne zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych czytelników. Wśród propozycji są już takie, które trafią do 2 i 3-latków, a także takie, które będą idealne dla 5, 6 czy nawet 8-latków. Wychodzę jednak z założenia, że wiele bajek jest na tyle uniwersalnych, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. 

Propozycje niezwykłych książek dla dzieci na święta

Wszystkie książki, które dla Ciebie wybrałam, mają niezwykłe świąteczne rysunki, klimatyczne historie i piękne wydania. Idealnie więc nadadzą się na prezent na Gwiazdkę, Mikołaja czy upominek na urodziny. Takie książki idealnie wprowadzą nas w klimat w świąt i sprawią, że dzięki nim będziemy jeszcze dłużej celebrować święta Bożego Narodzenia.

Jesteś dla mnie wyjątkowy i Świąteczna przygoda – książka dla dzieci świąteczna

Tytuł: „Jesteś dla mnie wyjątkowy” i „Świąteczna przygoda”

Kto: tekst: Adam Tempich, rys. Magdalena Poturalska, wyd. GaleriaBajek

O czym opowiada: Zaskakujący prezent na święta dla dzieci na Gwiazdkę i Mikołaja. Bajki personalizowane, w których Twoje dziecko jest głównym bohaterem. Na okładce, jak i w treści bajki może znajdować się imię dziecka, dzięki czemu jeszcze bardziej angażuje się ono w przedstawioną historię i mocniej ją przeżywa. W bajce „Świąteczna przygoda”, Twoje dziecko pomaga Mikołajowi uratować święta! A książka „Jesteś dla mnie wyjątkowy”, pozwala zobaczyć świat oczami dziecka. Świat codzienny i zaskakujący, zupełnie inny od tego, który my dorośli widzimy na co dzień.

Link: książkę „Świąteczna przygoda” znajdziesz TUTAJ , a książkę „Jesteś dla mnie wyjątkowy” znajdziesz TUTAJ

8+2 i pierwsze święta – książka dla dzieci świąteczna

Tytuł: „8 + 2 i pierwsze święta” 

Kto: Marianna Oklejak, Anne-Cath. Vestly, wyd. Zakamarki

O czym opowiada: Jest to trzeci tom opowiadający o przygodach 10-osobowej rodziny. Tym razem przeczytamy o jesienno-zimowych historiach, które zaskakują, rozśmieszają i sprawiają, że dzieci będą się świetnie bawić podczas lektury. Znajdziemy tu opowieść o lęku przed ciemnością, o strachu przed telefonem, zniknięciu kury, czy poszukiwaniu migdału w świątecznej kaszy.

Link: książek znajdziesz TUTAJ

Milion miliardów świętych Mikołajów – książka dla dzieci świąteczna

Tytuł: „Milion miliardów Świętych Mikołajów” 

Kto: Marika Maijala, Hiroko Motai, wyd. Dwie Siostry

O czym opowiada: To jak to jest z tym Mikołajem? Jak on sobie radzi z tyloma prezentami każdego roku? Rozwiązanie może być tylko jedno. Mikołajów musi być więcej. Inteligentna, prosta i zabawna książka. Zaskoczy niejednego malucha, ale też i dorosłą osobę.

Link: książkę znajdziesz TUTAJ

Świąty Mikołaj – książka dla dzieci świąteczna

Tytuł: „Świąty Mikołaj” 

Kto: Agnieszka Tyszka, wyd. Egmont Polska

O czym opowiada: Książka idealna do nauki czytania. To trzeci poziom serii „Czytam sobie”, który pomaga utrwalać naukę czytania. Dzięki dużym literom, prostym zdaniom i ciekawym historiom, dzieci w łatwy sposób mogą przyswajać sobie litery.

Link: książkę znajdziesz TUTAJ

Święta dzieci z dachów – książka dla dzieci świąteczna

Tytuł: „Święta dzieci z dachów”

Kto: Lina Bodén, Mårten Sandén, wyd. Zakamarki

O czym opowiada: Jedna z najbardziej magicznych i oryginalnych historii. Troje dzieci ucieka z domu dziecka, aby odnaleźć ojca jednej z bohaterek. Spotykają bezdomnego, który zapomniał kim jest. Jednak dzięki dzieciom może on sobie przypomnieć w ciągu 24 dni swoją tożsamość. Zaskakująca i warta przeczytania.

Link: książkę znajdziesz TUTAJ

Wierzcie w Mikołaja – książka dla dzieci świąteczna

Tytuł: „Wierzcie w Mikołaja

Kto: Benjamin Chaud, Lotta Olsson, wyd. Zakamarki

O czym opowiada: 24 rozdziały, do czytania na każdy grudniowy wieczór, aż do świąt. Historia, która pokazuje, że przygotowania do świąt wcale nie muszą iść zgodnie z planem. Co jeśli ktoś będzie robił wszystko, aby w tym roku świąt nie było? Ta świąteczna opowieść z dreszczykiem buduje napięcie i sprawia, że z zapartym tchem będziemy śledzić każdy rozdział.

Link: książkę znajdziesz TUTAJ

Mam nadzieje, że moja lista będzie dla Ciebie przydatna, podczas szukania pomysłów na niezwykłą książkę dla dzieci na święta.

Jeśli masz pytania odnośnie bajek personalizowanych, możesz napisać do nas na adres: witaj@galeriabajek.pl Zapraszamy również na nasze profile na Instagramie i Facebooku.