Książki o kosmosie – prosty sposób, by porozmawiać z dzieckiem o astronomii

Kosmos fascynuje nie tylko dzieci. Już od najmłodszych lat spoglądamy w niebo i próbujemy odkryć związane z nim tajemnice. Dlatego w naszej biblioteczce co pewien czas muszą się pojawić jakieś książki o kosmosie dla dzieci.

Już od najdawniejszych lat ludzkość starała się nazywać zjawiska i ciała niebieskie we wszechświecie. Nie inaczej było z gwiazdami. Każda z nich otrzymywała swoją nazwę, a wiele gwiazd łączono w gwiazdozbiory. Dzięki temu spoglądając w niebo możemy dostrzec konstelacje w kształcie postaci mitologicznych czy zwierząt.

Książki o kosmosie dla dzieci – czyli Co kryje nocne niebo?

Kosmos najlepiej przyswaja się poprzez zabawę i wspólne odkrycia. Taka też jest książka o kosmosie dla dzieci „Co kryje nocne niebo?”. Dostarcza ona niezwykły sposób i pomysł na odkrywanie konstelacji. 

Z każdego punktu na Ziemi nocne niebo dostarcza nam różnorodnych sekretów i widoków. Mieszkając w Polsce zobaczymy inne układy gwiazd niż osoba, mieszkająca na przykład w Indiach. Dlatego każda rozkładówka w książce pokazuje nam pokój w innym zakątku świata. Znajdziemy więc tutaj pomieszczenie m.in.: w Maroku, Indiach czy Polsce. Każde z nich udekorowane jest tradycyjnymi dla danego miejsca detalami. Książka daje możliwość odkrywania nie tylko kosmosu, ale też i kultury danego kraju. 

Odkrywamy kosmos z dziećmi

Najważniejszym elementem każdego pokoju w „Co kryje nocne niebo?” jest otwierane okienko.

Po jego odkryciu, naszym oczom ukazuje się konstelacja. W tym momencie można uruchomić swoją wyobraźnię i spróbować odgadnąć jej nazwę. Nie jest to jednak łatwe zadanie, więc warto skorzystać z podpowiedzi – zagadki umieszczonej na każdej stronie.

Prawidłowa odpowiedź ukaże nam się wtedy, gdy przystawimy kartkę do światła.

Zabawa jest niesamowita. Dla mojego 3-letniego Henia atrakcją było podświetlanie każdej ze stron. Dawał sobie świetnie radę z odkrywaniem nowych konstelacji.

Jak pokazać dziecku kosmos?
Książki o kosmosie dla dzieci – gwiazdozbiór
Gwiazdy za oknem – książki dla dzieci o astronomii

Książka „Co kryje nocne niebo?” jest jak taki mały kuferek ze skarbami. Ekscytuje, wzbudza ciekawość, zachęca do czytania i odkrywania. A elementy interaktywne w postaci otwieranych okienek i spoglądania na strony pod światłem, dają mnóstwo świetnej zabawy i satysfakcji.

Cała książka wydana jest na wysokiej jakości papierze. Jest on mocny i miły w dotyku, co zwiększa przyjemność z odkrywania lektury. W książce zastosowano jedynie dwa kolory – ciemno niebieski i biały (poza okładką gdzie dodano złoty kolor liter), co fantastycznie imituje kolor nocnego nieba, budując niezwykły klimat opowieści.

Książki o kosmosie dla dzieci – Co kryje nocne niebo?
Zagadka kosmos dla dzieci

Pewnie niejedno dziecko zastanawiało się co kryje nocne niebo? Książki o kosmosie dla dzieci są idealnym sposobem, aby odpowiedzieć na to pytanie. „Co kryje nocne niebo?” dodatkowo umożliwia nam udział w rozwijającej i kreatywnej zabawie. Gorąco polecam Wam tę pozycję.. Jest to z pewnością książka, do której będziemy często wracać.

Co kryje nocne niebo? – Aina Bestard

Wydawnictwo Tatarak, 2021

Książkę kupisz TUTAJ.

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami i poradami na blogu, zapisz się do naszego newslettera. Zapraszamy również na nasze profile na Instagramie i Facebooku.