Kosmos dla dzieci jest miejscem niezwykłym i tajemniczym. Sposobem na jego odkrycie może być nasza inspirująca bajki personalizowana „Kosmiczna przygoda”

Książki o kosmosie towarzyszą nam już od dłuższego czasu. Nie ma bowiem lepszego sposobu, niż odkrywanie świata i galaktyki poprzez zabawę, historię i opowieść. Kosmos jest fascynujący, nieodgadniony i pełen tajemnic. Wzbudza on fascynacje nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Jego odkrywanie daje wiele radości i satysfakcji. 

Czytanie to podróżowanie. Rozwija nas i poszerza nasze horyzonty. Szukając książek o tematyce kosmicznej dla mojego 9-letniego syna, natknęłam się na wiele niesamowitych i niezwykłych historii. 
Pomyślałam jednak co by było gdyby mój syn mógł choć na chwilę zostać astronautą i samemu odkrywać tajemnicę kosmosu?
Tak powstała personalizowana bajka o kosmosie – „Kosmiczna przygoda”, w której dziecko staje się bohaterem. To książka z imieniem dziecka na okładce i w treści. 

Co znajdziemy w książce „Kosmiczna przygoda”?

W książce znajdziemy 12 inspirujących opowieści o kosmosie, które pogłębiają wiedzę, rozwijają ciekawość i wyobraźnię dziecka. Przeczytamy tu historię o: Słońcu, Księżycu, Marsie, Drodze Mlecznej, Gwiazdozbiorze, Ziemii i Saturnie, ale również o Koperniku, astronaucie, czy statku kosmicznym. 

Jeśli więc zastanawiacie się:


– Kiedy pierwszy raz ludzkość wylądowała na księżycu?

– Co odkrył Kopernik?

– Jakie tajemnice skrywa Saturn i Mars?

– Czego możemy dowiedzieć się o słońcu?

– Jakie zadania ma astronauta?


Na te i wiele innych pytań odpowiada właśnie nasza książka. 

Kosmiczna przygoda_okładka_bajka o kosmosie dla dzieci

Piękne ilustracje o tematyce kosmosu, w niezwykły sposób ukazują ciała niebieskie. Jednocześnie rysunki idealnie oddają świat widziany oczami dziecka – pełen wyobraźni i fantazji.


Dodatkowo „Kosmiczna przygoda” sprawi, że Twoje dziecko odkryje świat personalizowanych bajek. Dzięki temu, że jego imię znajdzie się zarówno na okładce, jak i w treści jeszcze bardziej doświadczy przedstawianą opowieść i mocniej zaangażuje się w czytanie. Jest to idealny sposób, aby zachęcać dzieci do czytania książek i wzbudzenia w nich ciekawości.

Kosmiczna przygoda – Mars
Kosmiczna przygoda_wnętrze – fragment – bajka dla dzieci o kosmosie

Cała wiedza w książce podana jest z przymrużeniem oka i w przystępny sposób, dzięki czemu może zachęcić dziecko do dalszego odkrywania niezwykłych tajemnic kosmosu. Gorąco polecam Wam tę pozycję. Jest to jedna z nielicznych książek, które pozostaną w biblioteczce dziecka na lata.

„Kosmiczna przygoda”

Wydawnictwo Galeria Bajek, 2022

Książkę kupisz TUTAJ.

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami i poradami na blogu, zapisz się do naszego newslettera. Zapraszamy również na nasze profile na Instagramie i Facebooku.