Pakowanie książek na prezent świąteczny – częste wyzwanie na święta

Zanim zapakujemy książkę na prezent świąteczny to najpierw musimy uporać się z innym wyzwaniem, jakim jest zakup odpowiedniej książki. Zachęcam Cię do przeczytania artykułu, w którym znajdziesz listę wyjątkowych świątecznych książek dla dzieci. Kupowanie prezentów świątecznych to często niełatwe zadanie. A gdy już się z nim uporamy przychodzi czas na ich zapakowanie. Często okazuje się wtedy, że albo nie mamy odpowiedniego opakowania, papieru, taśmy klejącej, czy torby. Szukamy czegoś szybko w sklepach, a ceny takich opakowań często potrafią zbliżyć się do ceny upominku. Miło jest jednak, gdy możemy ujrzeć pod choinką ciekawie zapakowany prezent. Wzmaga to naszą ciekawość i zwiększa przyjemność z jego odpakowywania. Staram się więc co roku podchodzić do tego tematu kreatywnie.

Dlatego mam dla Ciebie prosty i przyjemny sposób na zapakowanie książki na prezent z okazji zbliżających się świąt. Dodatkowo sposób ten może być również jednym z zadań w kalendarzu adwentowym, który może wykonać dziecko.

Po co pakować książki na prezent świąteczny?

Zastanawiasz się być może dlaczego w ogóle warto pakować książki na prezent świąteczny w ciekawy i kreatywny sposób? Przede wszystkim przedłużamy moment ekscytacji obdarowanej osoby. Samo włożenie książki do torby prezentowej też jest w porządku. Natomiast dodatkowe udekorowanie i „ukrycie” takiego prezentu wywoła jeszcze większą ciekawość.

Jak zapakować książkę na prezent?

Poniżej przedstawiam Ci w kilku punktach sposób na zapakowanie książki na prezent świąteczny. 

Najpierw jednak zapoznaj się z listą rzeczy potrzebnych do zapakowania książki:


1. Potrzebujesz wspaniałą książkę :) Ja zapakowałam książkę personalizowaną pt. „Świąteczna przygoda”, którą kupisz tutaj. W książce bohaterem może zostać każde dziecko. Wyobraź sobie ten moment kiedy dziecko rozpakowuje prezent i widzi na okładce własne imię… Radość gwarantowana.

2. Następnie będzie potrzebny dowolny papier pakowy: szary, kolorowy, brokatowy. Każdy się nadaje 🙂

3. Przyda się również sznurek. Kupisz go np. w IKEA lub sklepach budowlanych typu Leroy Merlin.

4. W kolejnym kroku będziesz potrzebować bileciki prezentowe. Te ze zdjęcia możesz pobrać tutaj. Do ich przygotowania wykorzystałam ilustracje z książki „Świąteczna przygoda” .

5. Na koniec przyda się Tobie taśma klejąca.

Jak zapakować książkę na prezent? – prosty i kreatywny sposób, który umili chwile pakowania

1. Książkę pakujemy w papier pakowy w dowolny sposób. Tył możemy podkleić taśmą klejącą.

Krok 1 – jak zapakować książkę dla dzieci

2. Zapakowaną książkę owijamy sznurkiem.

Krok 2 – jak zapakować książkę dla dzieci

3. Do sznurka mocujemy bileciki prezentowe.

Krok 3 – jak zapakować książkę dla dzieci

4. Bileciki prezentowe należy podpisać imieniem osoby obdarowanej. 

Krok 4 – jak zapakować książkę dla dzieci

Uważam, że książka jest zawsze dobrym pomysłem na prezent świąteczny dla dzieci. Jeśli Twoje dziecko woli inne prezenty, napisałam też osobny artykuł o tym, jak zachęcać dzieci do czytania książek. Znajdziesz tam kilka świetnych sposobów. Święta zawsze mogą być impulsem do tego, aby podarować pozycję książkową, która wywoła zachwyt u dzieci. Zachęcam Cię też do pobrania naszych winietek prezentowych, które zdecydowanie uatrakcyjnią prezenty.

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami i poradami na blogu, polub nas na Instagramie i Facebooku.