Prosty i wyjątkowy sposób na zapakowanie książki dla dzieci

Jak zapakować książkę dla dzieci? Pytanie może wydawać się banalne, ale gdy mamy już wybrany prezent, często pojawia się problem czy zapakować go w torbę upominkową czy też może samemu zawinąć ją w papier pakowny. Każda z tych opcji jest oczywiście jak najbardziej dobra, jednak jeśli chcemy zaskoczyć dziecko i przedłużyć jego ekscytację i radość z odkrywania prezentu, warto zapakować go w wyjątkowy sposób.

Gdy znajomi rodzice pytają mnie o radę jaki jest najlepszy prezent dla dziecka, zawsze odpowiadam, że według mnie jest to… książka 😉 Czasami jednak spotykam się z takimi opiniami, że nie jest to najlepszy upominek dla kogoś, kto nie lubi czytać. Ja mam podejście zupełnie odwrotne. Zgodnie z twierdzeniem J. K. Rowling „Jeśli nie lubisz czytać, to znaczy, że nie znalazłeś jeszcze odpowiedniej książki”, staram się dzieciom, wyszukać taką pozycję, która będzie odpowiednia dla ich wieku i zgodna z ich zainteresowaniami. 

O tym, jak zachęcać dzieci do czytania książek stworzyłam osobny artykuł, do którego cię serdecznie zapraszam. Dziś chciałam Wam zaproponować świetne rozwiązanie, które wywoła uśmiech na twarzy osoby, obdarowanej książką. 

Dobre opakowanie to przecież część prezentu. Może ono wpływać na to, jak będziemy daną niespodziankę wspominać i dodatkowo pozytywnie kojarzyć się obdarowanemu.

Jak zapakować książkę dla dzieci ? – 4 proste kroki

No dobra. To kupiliście już książkę, która według Was powinna zainteresować daną osobę i zastanawiacie się teraz jak ją zapakować? Zwykle kupujemy dodatkowo papier lub torebkę prezentową, co niestety generuje kolejne koszty. Minusem takiej torby prezentowej jest też to, że widać co się w niej znajduje.

I tutaj właśnie chciałam Wam zaproponować zabawny i praktyczny sposób pakowania prezentów

Jak zapakować książkę dla dzieci? Wystarczy tylko papier pakowy, kawałki papieru kolorowego, czarny pisak, klej i nożyczki. 

Zaczynamy!

1. Najpierw pakujemy książkę w standardowy sposób, zgodnie z Waszą wiedzą i umiejętnościami 😉

Jak zapakować książkę dla dzieci - książki na prezent do zapakowania

2. Z papieru kolorowego wytnijcie oczka, uszy, nosek, wszystko to, co będzie Wam potrzebne do udekorowania paczki.

Jak zapakować książkę dla dzieci? Przybory do pakowania książki

3. Następnie wycięte element przyklej do wcześniej zapakowanej w papier książki. Ja przygotowałam misia z naszej bajki „Gdzie się podziała podusia?” dlatego dorobiłam jeszcze fioletowy szalik. 

Książka dla dzieci zapakowana w misia

4. W taki sposób można też zapakować prezent na święta i Boże Narodzenie, ozdabiając go w motywy Świętego Mikołaja. 

Książka dla dzieci - zapakowana na święta w świętego mikołaja

Co nam daje zapakowanie książki dla dzieci w taki sposób? Tego typu opakowanie wyzwala emocje, uśmiech i wzmaga ciekawość. Jest też kreatywnym podejściem do pakowania prezentów i na pewno wyróżni nasz upominek sposób wielu innych. Taki personalizowany sposób pakowania powoduje, że dziecko czuje się wyróżnione. W wydawnictwie GaleriaBajek skupiamy się właśnie na pisaniu bajek personalizowanych, ponieważ wiemy, że dzięki nim dziecko jeszcze bardziej przeżywa opowiadane historie i czuje się wyjątkowo.

Jakie książki można w taki sposób opakować? To zależy od Waszej kreatywności. Takie opakowanie jest idealnym zaproszeniem do poznania świata bajek i książek dla dzieci. Możecie tak zapakować bajki personalizowane, w których dziecko zostanie bohaterem, ale również każdą dowolną bajkę. 

Jestem ciekawa jak podoba Wam się kolejny DIY?

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami i poradami na blogu, zapisz się do naszego newslettera lub polub nas na Instagramie i Facebooku.